Klasyfikacja rękawic jednorazowych

- Jul 04, 2018-

Z przeznaczeniem Rękawice antyalkaliczne, elektryczne rękawice izolacyjne, rękawice radiacyjne, rękawice medyczne i inne gumowe rękawice. Rękawice lateksowe i formowane rękawice są podzielone zgodnie z materiałem gumowym lub procesem produkcyjnym. Rękawice kwasoodporne powinny być stosowane w temperaturze 45 ℃ w kwasie siarkowym (gęstość 1,32) lub roztworze sody kaustycznej (gęstość 1,19). Elektryczne rękawice izolacyjne są podzielone na dwa rodzaje, wysokie ciśnienie i niskie ciśnienie. Wysokie ciśnienie może być używane poniżej 6000 woltów (napięcie testowe wynosi 12000 woltów). Niskie ciśnienie może być używane poniżej 1000 woltów.


Rękawice medyczne są podzielone na dwa rodzaje błyszczących i owłosionych powierzchni (rękawiczki do włosów lub zmarszczek).


Według materialnych punktów

Według materiału ogólnie podzielonego na plastikowe rękawiczki jednorazowe, rękawice jednorazowe z lateksu, nitrylowe rękawiczki jednorazowe;


Rękawice z folii z tworzywa sztucznego są generalnie stosowane w nieprofesjonalnych okazjach, zaletą jest to, że cena jest tania, ale dlatego, że jednorazowe plastikowe rękawiczki nie są elastyczne, trwałość i przydatność ubogich;


Rękawice lateksowe, zwykle stosowane w profesjonalnych sytuacjach, na przykład w sali operacyjnej, laboratorium i innych wymaganiach zdrowotnych wyższych miejsc, zaletą jest pewien stopień elastyczności i trwalszy, ale nieodporny na korozję ze strony zwierząt, kontakt z olej zwierzęcy jest podatny na korozję, co ważniejsze, według statystyk 2% -17% lateksu, do wytwarzania różnych stopni alergii.


Rękawice nitrylowe, oprócz właściwości rękawiczek lateksowych, oraz wady rękawic lateksowych poprawiły się, pierwsze mogą wytrzymać korozję tłuszczów i olejów zwierzęcych i nie wywołują alergii.